Styczniowy panel na Politechnice Poznańskiej

Styczniowy panel na Politechnice Poznańskiej

Noworoczną listę paneli otworzyło spotkanie na Politechnice Poznańskiej w Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii – panel w ramach Wielkopolskiej Sieci Edukacyjno-Gospodarczej odbył się 28. stycznia. Przedstawiciele firm z Wielkopolski, mieli okazję dowiedzieć się o nowoczesnych narzędziach łączących rynek pracy z pracownikiem. Tego dnia został również poruszony temat zmian na rynku pracy, m. in. jak zmiany zachodzące w gospodarce wpływają na organizacje oraz czym charakteryzuje się obecnie wchodzący na rynek pracownik.

Dostosowywanie do zmieniających się wymagań rynku pracy, jest uznawane za jedną z najważniejszych obecnie kompetencji – dot. nie tylko kandydatów ale i pracodawców. Należy pamiętać, iż żadna organizacja nie jest w stanie funkcjonować bez najważniejszego kapitału, jakim są ludzie, stąd wiedza o narzędziach łączących rynek z pracownikiem jest niezwykle cenna.

Dzięki spotkaniu poznałam, nieznane mi dotąd, narzędzia rekrutacyjne, dodatkowo zaktualizowałam swoją wiedzę i wiem jak usprawnić proces rekrutacji

Po owocnym spotkaniu odbyło się zwiedzanie laboratoriów, gdzie w ramach projektu Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe odbywają się zajęcia specjalistyczne, z wykorzystaniem najnowszych urządzeń. Uczestnicy panelu mieli możliwość zapoznania się ze studiem telewizyjno-fotograficznym, dzięki któremu powstaje wirtualne studio.