28.01.2019

PROMAG S.A. otwarty na współpracę ze studentami

Na początku stycznia 2019 roku studenci 3 roku studiów inżynierskich na kierunku Logistyka Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej mieli możliwość na własne oczy przekonać się, w jaki sposób w praktyce funkcjonuje przedsiębiorstwo produkcyjne. Studenci odwiedzili zaplecze produkcyjne poznańskiej firmy PROMAG S.A.

PROMAG S.A. to ekspert w intralogistyce, który ma na swoim koncie tysiące klientów i wyposażył miliony metrów kwadratowych magazynów, warsztatów i hal produkcyjnych. Przedsiębiorstwo optymalizuje przestrzeń magazynową swoich Klientów oferując m.in. automatyczne systemy składowania, transportu, komplementacji czy paletyzacji. Firma z centralą w Poznaniu posiada nowoczesne centrum logistyczne w Koninku pod Poznaniem oraz zaplecze produkcyjne w Bolechowie, które właśnie odwiedzili studenci.

Przyszli absolwenci Politechniki Poznańskiej na kierunku Logistyka odwiedzili spółkę córkę PROMAG MS w miejscowości Bolechowo. Studentów przywitał sam Prezes Zarządu PROMAG MS,           Pan Andrzej Kotliński. Po krótkim wprowadzeniu Prezes pokazał jak wygląda proces produkcyjny mebli metalowych począwszy od transportu arkuszy metalu, przez ich gięcie na nowoczesnych bezobsługowych maszynach, malowanie a na montażu skończywszy. Zwrócono również uwagę na temat gospodarowania odpadami, który był tematem przewodnich zajęć z przedmiotu Ekologistyka, w ramach których odbyła się organizowana wycieczka. Studenci mieli sporo pytań i pomysłów na wprowadzenie usprawnień w odwiedzanym przedsiębiorstwie.

W najbliższym czasie będzie możliwość aplikowania na praktykę w firmie PROMAG S.A. Oferty i opis wymagań znajdziecie m.in. w nowym narzędziu udostępnionym studentom do rekrutacji a zaprojektowanym m.in. przez pracowników Katedry Marketingu i Sterowania Ekonomicznego Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej i studentki kierunku Inżynieria Zarządzania www.system.zawodowcy.org.

Znajdź ofertę i aplikuj już dziś do PROMAG S.A.!

Szukasz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z dr inż. Magdaleną Graczyk-Kucharską.