25.09.2012

Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego na Politechnice Poznańskiej

25 września 2012 roku na Politechnice Poznańskiej odbyło się spotkanie Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego. Miejsce spotkania zostało wybrane z uwagi na udział fińskiej delegacji oraz związany z tym jeden z tematów spotkania. Rolą przedstawicieli fińskiego regionu Jokilaaksot było przede wszystkim zaprezentowanie możliwości współpracy instytucji edukacyjnych zwłaszcza w odniesieniu do planowanych w rejonie Oulu inwestycji budowy elektrowni atomowej, ale także rozwój dotychczasowych przedsięwzięć w zakresie dostosowywania szkolnictwa zawodowego i wyższego do potrzeb rynku pracy.

Pierwsza inicjatywa współpracy została już podjęta w ramach projektu „Wielkopolski System Monitorowania i Prognozowania”, o czym miedzy innymi podczas spotkania konwentu mówił dr inż. Maciej Szafrański – Pełnomocnik Rektora Politechniki Poznańskiej ds. Akceleratora Wiedzy Technicznej.

Podczas spotkania zaproponowano podpisanie porozumienia o współpracy, które pozwoliłoby w przyszłości na łatwiejszą realizację wspólnych przedsięwzięć.