14.05.2017

Design Thinking Week Poznań

Cztery bardzo zróżnicowane zespoły po wymianie spostrzeżeń i doświadczeń, budowały projekt który miał być rozwiązaniem na drodze komunikacji miedzy pokoleniem Millenialsów i pracodawcami.

W poznańskich warsztatach wzięło udział 20 osób w tym studenci, młodzi pracownicy, trenerzy, doradcy zawodowi, pracownicy Urzędu Miasta Poznania, jak również właściciele firm czy dyrektorzy HR międzynarodowych korporacji. Wśród przedsiębiorców, którzy zaangażowali się w realizację warsztatów była firma Mahle Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o., która nie tylko wsparła nas finansowo w organizowanym wydarzeniu, lecz również uczestniczyła w warsztatach i dzieliła się swoim doświadczeniem w obszarze omawianej problematyki. – Dzięki firmie mogliśmy poznać realne problemy, z jakimi borykają się międzynarodowe korporacje jeśli chodzi o współpracę z młodymi ludźmi, jak również spotkać się w bardzo ciekawym miejscu, a podczas przerwy posilić się pysznym jedzeniem i wypić dobrą kawę.

Warsztaty prowadzone były przez wykładowców Politechniki Poznańskiej, Wydziału Inżynierii Zarządzania, którzy są zaangażowani w inicjatywę Akcelerator Wiedzy Technicznej®: dr inż. Maciej Szafrański, dr inż. Marek Goliński, dr inż. Małgorzata Spychała i dr inż. Magdalena Graczyk – Kucharska.