2011 rok – Uruchomienie projektu: MOBILNE MIASTO

2011 rok – Uruchomienie projektu: MOBILNE MIASTO

MOBILNE MIASTO: Zintegrowany system wspomagania dostępu do informacji o obiektach w przestrzeni miejskiej. Celem projektu było opracowanie narzędzia na urządzenia mobilne, aby szybciej docierać do informacji o dowolnych obiektach w przestrzeni miasta.

Strona www.mobilnemiasto.com ruszyła w 2011 roku a prace nad produktem końcowym projektu rozpoczęły się już w 2009 roku. Omawianie koncepcji, składanie wniosku, oczekiwanie na decyzję o finansowaniu w końcu po wielu miesiącach oczekiwań w 2010 roku udało się rozpocząć prace nad rozwiązaniem pozwalającym na szybkie odnajdowanie poszukiwanych informacji w mieście Poznań. Wszystkim nowo odwiedzającym stronę polecamy zapoznać się z materiałem filmowym przedstawiającym potrzebę rozpoczęcia prac nad systemem.

Ogólna koncepcja rozwiązania zaprezentowana jest w krótkim filmie emitowanym w ramach programu Shot naukowy. Rolę narratorów przejęli przedstawiciele zespołu projektowego „Zintegrowany system wspomagania dostępu do informacji w przestrzeni miejskiej”:

  • dr inż. Marek Goliński
  • mgr inż. Filip Kierzek

Zachęcamy do oglądania!