Startujemy z cyklem, w którym przedstawimy Wam pracowników Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskie, którzy zaangażowani są w projekty inicjatywy Akcelerator Wiedzy Technicznej®!

Startujemy z cyklem, w którym przedstawimy Wam pracowników Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskie, którzy zaangażowani są w projekty inicjatywy Akcelerator…

Startujemy z cyklem, w którym przedstawimy Wam pracowników Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskie, którzy zaangażowani są w projekty inicjatywy Akcelerator Wiedzy Technicznej®!
Dzisiaj mamy zaszczyt opowiedzieć Wam o kierowniku zadań Politechniki Poznańskiej w projekcie ,,Czas Zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” dr. inż. Macieju Szafrańskim.
Od ponad dwudziestu lat badacz i wykładowca. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym autor lub współautor monografii. Jego zainteresowania lokują się na styku zarządzania kompetencjami, zarządzania jakością (w tym ekonomiki jakości), marketingu.
Dr inż. Maciej Szafrański posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu projektami o budżetach od 1,2 mln do 51 mln zł (0,3 – 10 mln USD), związanymi z promocją innowacji, podnoszeniem jakości kompetencji zawodowych i społecznych. Wśród nich są projekty międzynarodowe i partnerskie. Kierował zespołami różnej wielkości od kilku do blisko stu osób.
Przez sześć lat pracował w H. Cegielski Poznań S.A. w branży silników okrętowych. Odpowiadał za wsparcie organizacyjne funkcjonowania fabryki w tym budżetowanie silników okrętowych. Przez cały ten czas dr inż. Maciej Szafrański uczył się jak funkcjonuje duża struktura organizacyjna, w ramach której pracowało kilka tysięcy pracowników.
Obserwowanie związków między różnymi obszarami funkcjonowania organizacji oraz wieloletnie doświadczenie zdobyte w przemyśle i projektach pozwoliły dr. inż. Maciejowi Szafrańskiemu na holistyczne i systemowe spoglądanie na przedsiębiorstwa.
Wspólnie z osobami z Wydziału Inżynierii Zarządzania i Działu Rozwoju Politechniki Poznańskiej rozwija inicjatywę Akcelerator Wiedzy Technicznej®. Jej celem jest wspomaganie rozwoju kompetencji technicznych w społeczeństwie i ograniczanie wykluczenia spowodowanego szybkim rozwojem technologii.
W wolnych chwilach prowadzi bloga „Business Acceleration”, ogląda filmy SF i podróżuje. Napisał również książkę ,,Kamperem po Skandynawii, czyli rodzinna wyprawa na jeden z krańców świata”.