Jak zmienić polską szkołę oddolnie i skutecznie? #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY

Jak zmienić polską szkołę oddolnie i skutecznie? #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY

27 czerwca br. zapraszamy na III edycję Konferencji dla EDUKACJI w Poznaniu #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY. Jest to wyjątkowy czas, kiedy w jednym czasie i w jednym miejscu spotykają się dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele NGO i JST, którzy chcą zmieniać Polskę.

Celem wydarzenia jest promowanie innowacji w obszarze edukacji. Jest szansą na wymianę doświadczeń, poznanie wyjątkowych innowatorów oraz rozwiązań, jakie za ich sprawą już funkcjonują w polskich szkołach.

Podczas Konferencji zostaną poruszone ważne i aktualne dla edukacji tematy. W roli prelegentów będzie można spotkać min. DAWIDA ŁASIŃSKIEGO (Pan Belfer – Nauczyciel z Internetów) z tematem „Jak włączyć ciekawość, która napędza do działania?” i ZYTĘ CZECHOWSKĄ, właścicielkę i dyrektorkę NODN z prelekcją „Kreujemy szkołę naszych potrzeb”. Dodatkowo będzie to okazja do poznania wyników dwóch inicjatyw inkubujących i skalujących innowacyjne rozwiązania dla edukacji: POPOJUTRZE 2.0 – KSZTAŁCENIE oraz POPOJUTRZE_ZAWODOWO.

Na zakończenie zaprosimy wszystkich uczestników wydarzenia do wzięcia udziału w debacie „Rok 2030 – Polacy kochają edukację. Co zrobiliśmy, że tak się stało?”.

Konferencja odbędzie się 27 czerwca br. w godzinach od 9:00 do 16:30 w Lab150 przy ul. Bukowskiej 150 w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny dla uczestników, a organizator zapewnia imienne certyfikaty uczestnictwa oraz catering dla gości.

Zapraszamy do zapisów na stronie organizatora:

www.popojutrze2.pl/konferencja-dla-edukacji-w-poznaniu-iii-edycja/

DLACZEGO WARTO:

  • poznasz wspaniałych Gości, od lat działających na rzecz edukacji,
  • poznasz najnowsze trendy w edukacji, dowiesz się jak może wyglądać szkoła przyszłości,
  • weźmiesz udział w PREMIERZE INNOWACJI, które zmieniają polską edukację,
  • poznasz całe grono wspaniałych Innowatorów i Innowatorek – Twórców EDUinnowacji,
  • poznasz INNOWACJE wdrażane i realizowane w tym roku szkolnym w 65 szkołach branżowych w całej Polsce,
  • na przykładzie innowacji POPOJUTRZE Zawodowo dowiesz się w jaki sposób wdrażać innowacje w szkołach,
  • dowiesz się jakie są szanse wsparcia innowacji edukacyjnych przez Fundusze Europejskie,
  • weźmiesz udział w debacie dot. oświaty.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami na miejscu! Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Czas Zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska

—————————————————————————————————————————————————

O projektach:

POPOJUTRZE 2.0

To jedyny inkubator w Polsce wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do wspierania Innowacji Społecznych w obszarze KSZTAŁCENIA.

Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej mamy szansę budować i testować rozwiązania zmieniające polską edukację.

W POPOJUTRZE 2.0 przekształcamy pomysły w innowacje. Poszukujemy osób i organizacji z pomysłem na szybsze, tańsze oraz lepsze metody i narzędzia pomagające się uczyć. Wspólnie przekształcamy je w produkty i pomagamy wdrożyć. Mamy możliwość wsparcia innowacji dotyczących edukacji formalnej i pozaformalnej na każdym etapie rozwoju człowieka – dla dzieci, dorosłych i seniorów.

POPOJUTRZE_ZAWODOWO

POPOJUTRZE_ZAWODOWO to projekt wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do skalowania 3 EDUinnowacji w 65 szkołach branżowych i technicznych z całego kraju.

Projekt zakłada bezpośrednie kształcenie uczniów i przygotowanie ich w lepszy sposób do wchodzenia na rynek pracy. Przede wszystkim jednak koncentruje się na zmianie oferty edukacyjnej szkół. Wyposaża je w gotowe i sprawdzone narzędzia edukacyjne, przekazuje rekwizyty do procesu edukacji, a także kształci kadrę do tego, by szkoła samodzielnie mogła kontynuować realizację zajęć w oparciu o innowacyjne metody.