Różowy październik

różowy październik

Różowy październik

Październik miesiącem świadomości raka piersi. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Różowa wstążka jest symbolem walki, a także symbolem szacunku do siebie, własnego zdrowia, chęci niesienia pomocy innym. 

Dlatego my również przyłączamy się do akcji szerzenia świadomości o chorobie i jej profilaktyce. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7mln kobiet, a ponad 500tys. umiera. Profilaktyka ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu chorobie, zmniejszaniu ryzyka jej wystąpienia lub wykrycia na wczesnym etapie. Niezwykle ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, regularne samobadanie piersi i poddawanie się mammografii i badaniom USG.

Pamiętajcie, że wczesna diagnoza może uratować życie. Dbając o siebie dbasz również o innych!

9 października 2022 roku przy jeziorze Malta w Poznaniu odbędzie się Bieg Kobiet Zawsze Piers(w)si. Celem imprezy związanej z obchodami różowego miesiąca jest promocja profilaktyki raka piersi oraz działania charytatywne. Projekt ,,Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” na znak wsparcia przez miesiąc październik umieszcza różową wstążkę przy logach projektu.

różowy październik